Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się 24 godziny na dobę

Data publikacji 23.06.2014

Policjanci z komendy miejskiej w Koninie 22 czerwca zatrzymali 4 osoby podejrzane o pobicie policjanta, który po służbie wracał do domu. Został zaatakowany ponieważ zwrócił uwagę i próbował zatrzymać nastolatków, którzy niszczyli zaparkowany samochód. O wymiarze kary dla sprawców zadecyduje sąd. Po raz kolejny okazało się, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

21 czerwca około godziny 23.00 dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wracał po służbie do domu. Na jednej z ulic miasta zauważył jak dwóch młodych ludzi bez powodu kopie w zaparkowany samochód. Podszedł do nich, wylegitymował się i próbował ich zatrzymać. Sprawcy odepchnęli policjanta i zaczęli uciekać. Funkcjonariusz ruszył w pościg, lecz po chwili do uciekających dołączyło 2 kolegów i razem zaatakowali dzielnicowego. Przypadkowy świadek tego zdarzenia powiadomił o sytuacji policjantów z Konina. Na miejsce przyjechało pogotowie i zabrało poszkodowanego do szpitala. Dzielnicowy z obrażeniami głowy i kręgosłupa trafił pod opiekę lekarzy.

Natomiast kryminalni razem z funkcjonariuszami prewencji rozpoczęli ustalanie i poszukiwanie sprawców. Kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali pierwsze 2 osoby, a następnie kolejnych podejrzewanych. Cała czwórka usłyszy zarzut napaści na policjanta i uszkodzenia ciała. Zatrzymani to trzech 18-latków i 16-latek, mieszkańcy Konina i Swarzędza. Wszyscy wielokrotnie przewijali się już w policyjnych rejestrach. O wymiarze kary dla nich zadecyduje sąd.

Policjant, mimo zakończonej służby, nie przeszedł obojętnie, gdy w pobliżu łamane było prawo. Zareagował zgodnie z treścią ślubowania, które składał i nie wahał się narazić swojego zdrowia i życia. Dzięki pomocy jego kolegów sprawcy tej napaści nie unikną odpowiedzialności.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony