Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna grupa przestępcza rozbita

Data publikacji 23.06.2014

Policjanci CBŚ KGP z Zarządu w Rzeszowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą głównie na terenie województwa śląskiego. W trzech etapach policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 14 osób zajmujących się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Gliwic i innych miejscowości. Policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i haszysz o czarnorynkowej wartości około 750 tys. zł. Zlikwidowali też plantację konopi.

Początek sprawy miał miejsce w marcu 2014 roku, kiedy do policjantów CBŚ dotarły informacje o przestępczej działalności osób z terenu Gliwic, które zajmować się miały wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości środków odurzających oraz psychotropowych.

W marcu 2014 roku policjanci Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji przeprowadzili pierwszy etap operacji wymierzony w handlarzy narkotykowych, a także organizujących i prowadzących nielegalną plantację konopi. Zatrzymano wówczas dwie osoby, zlikwidowano nielegalną uprawę konopi oraz ujawniono magazyn, w którym przechowywane były narkotyki. W trakcie policyjnej akcji zabezpieczono 330 gramów marihuany, 3,5 kg amfetaminy, 12 kg haszyszu oraz jedną jednostkę broni palnej wraz z amunicją, należącą do jednego z głównych liderów grupy. Mężczyźni zostali zatrzymani bezpośrednio na plantacji.

Realizacja drugiego etapu policyjnej operacji miała miejsce w kwietniu na terenie Gliwic. W wyniku tych działań policjanci CBŚ z Rzeszowa zatrzymali kolejnych dwóch członków rozpracowywanej grupy przestępczej. Podczas tych działań policjanci zlikwidowali kolejny magazyn narkotykowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 1,5 kg suszu marihuany, 2 kg haszyszu oraz 5,2 kg amfetaminy.

We wtorek przeprowadzono trzeci etap operacji, w ramach której policjanci zatrzymali 10 osób, mieszkańców Gliwic i Rudy Śląskiej. Podejrzanym przedstawiono zarzuty za posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. W trakcie tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne narkotyki - 350 gramów marihuany oraz 150 gramów amfetaminy.

Na wniosek CBŚ i Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wobec dwóch zatrzymanych osób sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 2 i 3 miesięcy. Wobec pozostałych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportów.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony