Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz przewoził papierosy bez akcyzy

Data publikacji 23.06.2014

8,5 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili wczoraj policjanci świdnickiej drogówki. Nielegalny towar ukryty był w bagażniku fiata, którego 31-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec stróżom prawa. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi ponad 130 tys. złotych. Mieszkaniec Chełma trafił do policyjnego aresztu. Odpowie przed sądem za przewóz kontrabandy i liczne wykroczenia drogowe.

Wczoraj, tuż po godz. 18.00 policjanci świdnickiej drogówki w miejscowości Dorohucza, dając sygnały świetlne i dźwiękowe podjęli kontrolę drogową fiata. Kierowca widząc mundurowych nagle przyśpieszył i zaczął uciekać. Jadąc ze znaczną prędkością i łamiąc szereg przepisów drogowych, a tym samym stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa osób na drodze, mężczyzna stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. W miejscowości Kolonia Trawniki jego auto uderzyło w przydrożny nasyp ziemi, a następnie spadło do rowu. Mężczyźnie nic się nie stało.

W trakcie kontroli samochodu, w bagażniku funkcjonariusze ujawnili łącznie 8,5 tysiąca paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa to ponad 130 tysięcy złotych.

31-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego auto na parking strzeżony. To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna złamał prawo. Na początku czerwca br. również uciekał przed kontrolą funkcjonariuszy Urzędu Kontroli Skarbowej i Policji. Wtedy to w kierowanym przez niego renault stróże prawa ujawnili blisko tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mieszkaniec Chełma odpowie przed sądem za przewóz kontrabandy i liczne wykroczenia drogowe.

(KWP w Lublinie / gm)

 

Powrót na górę strony