Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za kradzieże paliwa z TIR-ów

Data publikacji 23.06.2014

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, zatrzymany przez legnickich policjantów, a podejrzany o kradzieże paliwa ze zbiorników samochodów ciężarowych. Zatrzymany wpadł w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku podczas próby kolejnego włamania do zbiornika zaparkowanego na noc TIR-a. Przy zatrzymanym zabezpieczono 40-metrowy gumowy wąż, „łamak” do otwierania wlewów paliwa i kilkanaście kanistrów.

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże paliwa ze zbiorników samochodów ciężarowych. Podejrzany to 50-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku podczas kolejnej, tym razem nieudanej ze względu na zatrzymanie, próby włamania się do zbiornika z paliwem w zaparkowanym samochodzie ciężarowym. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak do policjantów zaczęły wpływać zgłoszenia o kradzieżach paliwa ze zbiorników TIR-ów, parkowanych na noc w jednej z miejscowości w gminie Prochowice. Kierowcy śpiący w kabinach stwierdzali rano, że zamki przy korkach wlewów do zbiorników paliwa w ich ciężarówkach są uszkodzone i skradziony został znajdujący się w zbiornikach olej napędowy. Łupem złodzieja padało za każdym razem około 350 - 400 litrów paliwa.

Podczas zatrzymania mężczyzny podejrzanego o te kradzieże, policjanci zabezpieczyli przy nim 40-metrowy wąż gumowy i tzw. łamak, służący do otwierania wlewów paliwa. W samochodzie, którym poruszał się podejrzany, funkcjonariusze znaleźli też kilkanaście kanistrów na olej napędowy. Za włamania do zbiorników i kradzieże paliwa zatrzymanemu grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za cztery czyny. Obecnie policjanci sprawdzają czy nie ma on na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Funkcjonariusze za pośrednictwem prokuratury wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylając się do wniosku, aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony