Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 720 porcji narkotyków, skradziony samochód i nielegalna amunicja

Data publikacji 23.06.2014

Funkcjonariusze z powiatu lwóweckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z której można uzyskać ponad 720 porcji handlowych. Ujawniono także kilkadziesiąt sztuk nielegalnej amunicji do broni palnej, a w pomieszczeniach gospodarczych znaleziono częściowo rozebrany samochód osobowy, który został skradziony na terenie Austrii. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku uzyskali informację, że jeden z okolicznych mieszkańców ma rozbierać na części skradzione auto. W związku z tym policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę mającego związek z tym przestępstwem.

Na jednej z posesji w powiecie lwóweckim, funkcjonariusze w przydomowej szopie ujawnili rozkręcony na części samochód osobowy marki Seat. Po sprawdzeniu w europejskiej bazie pojazdów skradzionych okazało się, że został on utracony na terenie Austrii.

Po przeszukiwaniu posesji policjanci ujawnili środki odurzające - zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z której można uzyskać ponad 720 porcji handlowych. Ujawniono też kilkadziesiąt sztuk nielegalnej amunicji do broni palnej.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to skąd podejrzany miał narkotyki i jakie było dalsze przeznaczenie zabezpieczonych substancji.

33-latek odpowie teraz przed sądem. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / gm)

 

Powrót na górę strony