Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli olej z transformatorów

Data publikacji 23.06.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Złotowie zatrzymali dwie osoby, które są podejrzane o dokonanie kilkudziesięciu kradzieży oleju pochodzącego z transformatorów elektrycznych. Zabezpieczono również beczki z olejem oraz specjalistyczny sprzęt służący do popełnienia tego przestępstwa. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z komendy powiatowej w Złotowie od dłuższego czasu pracowali nad sprawą kradzieży oleju chłodzącego transformatory elektryczne. Do kradzieży dochodziło na terenie powiatu złotowskiego i ościennych. Działanie sprawców polegało na spuszczaniu oleju z działających pod napięciem urządzeń elektrycznych, które następnie w wyniku braku chłodziwa, ulegały przegrzaniu i awarii.

Amatorzy oleju transformatorowego czuli się bezkarni aż do poniedziałku 16 czerwca, kiedy to w wyniku działań operacyjnych złotowscy kryminalni zaskoczyli ich w miejscu zamieszkania. Efektem tej akcji było zatrzymanie przez policjantów mężczyzny i kobiety, mieszkańców powiatu złotowskiego i człuchowskiego. Zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt do spuszczania oleju oraz beczki z łupem.

Para trafiła za kratki policyjnego aresztu, a sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wstępna suma strat może sięgać 500 tys. złotych. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia oraz odpowiedzialność za poniesione straty.   

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Kradli olej z transformatorów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli olej z transformatorów (format flv - rozmiar 12.38 MB)

Powrót na górę strony