Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 23.06.2014

Blisko 1570 gramów marihuany, 950 gramów haszyszu, 550 gramów metamfetaminy, dwie specjalistyczne wagi elektroniczne, dużą ilość torebek z zapięciem strunowym i zgrzewarkę do foli zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej komendy w trakcie przeszukania mieszkania należącego do 28-letniego mężczyzny. Daniel G. już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie został tymczasowo aresztowany. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni wołomińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w Radzyminie może dochodzić do procederu rozprowadzania środków odurzających. Zebrane informacje oraz posiadana wiedza pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji rejonu, gdzie mogła przebywać osoba podejrzewana o przygotowywanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Podjęte działania już po chwili doprowadziły do legitymowania mężczyzny, odpowiadającego rysopisowi osoby podejrzewanej o ten proceder.

28-latek był mocno zaskoczony interwencją policjantów. W trakcie rozpytania o posiadanie środków odurzających oświadczył, że ma jakieś substancje, lecz nie są one zakazane. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co posiada w swoim mieszkaniu Daniel G. Tam, w trakcie przeszukania, funkcjonariusze ujawnili blisko 1570 gramów marihuany, 950 gramów haszyszu, 550 gramów metamfetaminy, dwie specjalistyczne wagi elektroniczne, dużą ilość torebek z zapięciem strunowym i zgrzewarkę do foli.

Daniel G. trafił do policyjnej celi. Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd Rejonowy w Wołominie, na wniosek policji i prokuratora, zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony