Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Derby udane i bezpieczne

Data publikacji 23.06.2014

Lubuskie derby, pomiędzy drużynami z Gorzowa i Zielonej Góry, to święto kibiców czarnego sportu. W niedzielę na gorzowskim stadionie zgromadziło się niemal 15 tys. miłośników rywalizacji na torze. Aby sportowych zmagań nie przyćmiły chuligańskie incydenty, do działań włączono służby porządkowe i ponad 450 policjantów.

Już od kilku dni policjanci z województwa lubuskiego przygotowywali się do tej wyjątkowej operacji. Profesjonalne zabezpieczenie żużlowych derbów to nie tylko praca przed samym stadionem, ale również zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu kibiców. Informacje na temat organizacji ruchu, parkingów i bezpieczeństwa przekazywane były od połowy tygodnia. Lubuska Policja, korzystając z wcześniejszych doświadczeń, robiła wszystko, by każdy z kibicujących mógł bezpiecznie dotrzeć na imprezę i sprawnie z niej powrócić.

Do Gorzowa z południa województwa przyjechało ponad 750 sympatyków zielonogórskiej drużyny. Miejscowych kibiców było ponad 14 tys. Do tego trzeba wliczyć sympatyków, którzy przed stadionem starali się dopingować żużlowców. Z uwagi na tak duże zainteresowanie imprezą, nad bezpieczeństwem jej uczestników czuwali policjanci ze wszystkich lubuskich powiatów. W derbową niedzielę, po godzinie 17, z Placu Katedralnego w centrum miasta, w stronę stadionu ruszyła grupa sympatyków gorzowskiej drużyny. Jej przejście zabezpieczane było przez zwarte siły Policji. Policjanci w białych czapkach sprawnie kierowali zmotoryzowanych na parkingi i zatrzymywali ruch na czas przemarszu grupy. Praca mundurowych trwała do późnego wieczoru. Zabezpieczenie zakończono dopiero gdy z okolic stadionu odjechały ostatnie samochody, a grupy kibiców bezpiecznie wróciły do domów. Pomimo wyjątkowych rozmiarów imprezy, nie odnotowano żadnych istotnych przypadków naruszenia porządku. Bezpiecznie było zarówno na samym stadionie, jak i poza nim.

Zabezpieczenie derbowego spotkania to duże wyzwanie dla służb. Lubuscy policjanci kolejny raz potwierdzili, że są do niego dobrze przygotowani i zadanie to zrealizowali z powodzeniem. Kibice zaś dali dowód, że sport żużlowy to przede wszystkim sportowa rywalizacja i pozytywne emocje.
 
(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Derby udane i bezpieczne

Pobierz plik Derby udane i bezpieczne (format mp4 - rozmiar 30.17 MB)

Powrót na górę strony