Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie

Data publikacji 23.06.2014

Zastępca Oficera Dyżurnego KMP w Gdańsku przyczynił się do uratowania życia 38-letniego Polaka, który mieszka w Szwecji. Mężczyzna za pośrednictwem komunikatora internetowego powiadomił swoją znajomą, że chce popełnić samobójstwo. Kobieta powiadomiła zastępcę dyżurnego gdańskiej Policji. Funkcjonariusz ustalił jego miejsce zamieszkania i natychmiast w to miejsce zostali skierowani szwedzcy policjanci, którzy udzielili mu pomocy.

W sobotę ok. godz. 16.30 zastępca Oficera Dyżurnego z KMP w Gdańsku odebrał telefon od mieszkanki Gdańska, że jej znajomy chce popełnić samobójstwo. Mężczyzna mieszkający w Szwecji, skontaktował się z nią za pośrednictwem komunikatora internetowego. Funkcjonariusz ustalił dokładny adres jego zamieszkania. Następnie skontaktował się z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, aby na miejsce szybko skierować patrol szwedzkich policjantów.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dyżurnego st. asp. Macieja Klenczona, mężczyzna został uratowany. Funkcjonariusze ze Szwecji wyważyli drzwi i udzielili pomocy 38-letniemu Polakowi.

(KWP w Gdańsku / gm)

 

Powrót na górę strony