Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli pocięte części samochodowe

Data publikacji 23.06.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy powiatowej w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej. Efektem tych czynności jest zatrzymanie jednej osoby oraz zabezpieczenie części od trzech samochodów, które zostały skradzione na terenie Niemiec.

Grodziscy kryminalni wspólnie z policyjnym specjalistą od mechanoskopii 18 czerwca przeprowadzili kontrolę w jednej z rakoniewickich firm zajmujących się handlem częściami samochodowymi. W wyniku tych działań policjanci zabezpieczyli trzy pojazdy marki volkswagen, które w systemach policyjnych figurowały jako kradzione najprawdopodobniej z terenu Niemiec.

Pojazdy po ich kradzieży zostały pocięte na części, które następnie wprowadzono do handlu. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego grodziskiej policji zatrzymali 33-letniego mężczyznę, któremu postawili zarzut paserstwa, za co grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.   

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Zabezpieczyli pocięte części samochodowe

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli pocięte części samochodowe (format flv - rozmiar 5.77 MB)

Powrót na górę strony