Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Data publikacji 23.06.2014

Podczas minionego długiego weekendu policjanci z Komisariatu Wodnego w Bronisławowie dwukrotnie uratowali życie ludzkie na Zalewie Sulejowskim. Apelujemy o więcej wyobraźni i ostrożności podczas wypoczynku nad wodą.

Służbę na zbiorniku wodnym w Bronisławowie funkcjonariusze rozpoczęli 16 czerwca 2014 roku. Mimo, że upłynęło zaledwie kilka dni od rozpoczęcia ich pracy, policjanci dwukrotnie interweniowali w celu ratowania ludzkiego życia. Do pierwszego zdarzenia doszło 19 czerwca 2014 roku około godziny 16.00 w rejonie miejscowości Barkowice Mokre. Funkcjonariusze około 160 metrów od brzegu zauważyli przewróconą łódź. Natychmiast podjęli działania ratunkowe.

Okazało się, że 42-letni mężczyzna i jego o rok młodsza towarzyszka wyprawy, nie zapanowali nad swoją łodzią motorową, którą przewrócił podmuch wiatru i wysoka fala. Niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz nasilający się wiatr utrudniały działania mundurowych. Udało się jednak wyciągnąć żeglarzy na pokład policyjnej łodzi i bezpiecznie przetransportować na brzeg zalewu. Jacht został odwrócony i odholowany.

22 czerwca  w Zarzęcinie również mogło dojść do tragedii. Policjanci po zgłoszeniu o przewróconej łodzi żaglowej bez chwili zastanowienia podjęli akcję ratowniczą. I w tym przypadku działanie wiatru i niewystarczające umiejętności załogi mogły doprowadzić do utonięcia. 27-letnia mieszkanka Łasku i 28-letni łodzianin zostali na czas wydobyci z wody. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują o więcej wyobraźni i ostrożności podczas wypoczynku nad wodą.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony