Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi na macie

Data publikacji 24.06.2014

W miniony weekend, w Rzeszowie, odbyły się drugie Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Drugie miejsce zajęła post. Katarzyna Górska z KMP w Radomiu, a na trzecim stopniu podium stanął sierż. Michał Jankowski z KPP w Sierpcu.

W zawodach wzięło udział 149 żołnierzy i funkcjonariuszy reprezentujących 77 jednostek służb mundurowych: Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, Policję, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczną, Biuro Ochrony Rządu, Państwową Straż Pożarną, Ochotniczą Straż Pożarną, Straż Miejską.

Swoich przedstawicieli na zawodach miał także garnizon mazowiecki. Po stoczeniu 125 walk wyłoniono zwycięzców. Najwyższe stopnie podium zajęli post. Katarzyna Górska z KMP w Radomiu, która w kategorii kick-light/ +70kg była druga oraz  sierż. Michał Jankowski z KPP w Sierpcu, który w kategorii kick-light/senior - 79kg był trzeci. St. post. Krzysztof Kurek z KPP w Sochaczewie zajął piąte miejsce w kategorii kick-light/senior - 89kg. Sierż. sztab. Artur Kurek z KMP w Radomiu w kategorii kick-light/senior - 74kg był szósty.

Sierżant Michał Jankowski ma 26 lat. Służbę w policji rozpoczął w sierpniu 2010 w SPPP Płock. Od 2013 jest funkcjonariuszem KPP w Sierpcu. Sztukami walki zainteresował się podczas studiów w 2007 roku. Trenował kung fu, sandę, judo, ju jitsu, a obecne zgłębia tajniki boksu tajskiego. Pomimo młodego wieku na koncie ma już wiele sukcesów sportowych: m.in tytuł Mistrza Polski w sportowym ju jitsu, brązowy medal w Międzynarodowym Pucharze Polski w sandzie, srebrny medal w Mistrzostwach Polski w sandzie oraz srebrny medal w Mistrzostwach Polski Centralnej Amatorskiego MMA. Jak twierdzi, znajomość wielu stylów pozwala mu dostosować strategię podczas walki na macie, a znajomość chwytów obezwładniających doskonale sprawdza się podczas policyjnych interwencji.

Wyjazd post. Katarzyny Górskiej na mistrzostwa był m.in. możliwy dzięki wsparciu NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego, który w statucie ma zapisaną pomoc swoim członkom. Jedną z jej form jest wpieranie wyróżniających się policjantów, którzy oprócz codziennej służby znajdują czas na rozwijanie swoich pasji.

(KWP w Radoimu / gm)

Powrót na górę strony