Aktualności

Wpadł na gorącym uczynku podczas napadu na bank

Data publikacji 24.06.2014

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu na gorącym uczynku podczas usiłowania napadu na placówkę bankową. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym, jak po wejściu do placówki, grożąc użyciem materiałów pirotechnicznych, zażądał wydania pieniędzy. Zatrzymany podejrzewany jest przez policjantów o najprawdopodobniej jeszcze 8 innych tego typu przestępstw.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o usiłowanie napadu na jedną z placówek bankowych na terenie miasta. Zatrzymany to 42-letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych w powiecie trzebnickim. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło 23 czerwca 2014 r. na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna, w godzinach popołudniowych. Sprawca wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku po tym, jak po wejściu do placówki banku, grożąc użyciem materiałów pirotechnicznych, zażądał wydania pieniędzy.

Policjanci pracujący nad tą sprawą podejrzewają zatrzymanego o najprawdopodobniej jeszcze 8 innych tego typu przestępstw, dokonanych w placówkach bankowych na terenie powiatu wrocławskiego. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca działał zawsze w ten sam sposób.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że za tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.03 MB)

Powrót na górę strony