Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna uprawa konopii indyjskich

Data publikacji 24.06.2014

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego ostrowieckiej komendy policji mieli podejrzenia, że 29-letni mieszkaniec miasta może uprawiać konopie indyjskie. Wczoraj po południu zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, kiedy wyjeżdżał ze swojej posesji osobową mazdą. W trakcie zatrzymania policjanci w bagażniku jego samochodu znaleźli torbę podróżną, w której znajdowały się 24 świeżo ścięte rośliny konopi indyjskich o wysokości około metra.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, w piwnicy, policjanci ujawnili 2 krzaki takich samych roślin o wysokości około 30 cm. Również na balkonie mieszkania ujawniono siedemdziesiąt 12-centymetrowych roślin i 280 sadzonek o wysokości około 5 cm.

Pomieszczenie piwniczne było dobrze przystosowane do uprawy. Miejsce, gdzie znajdowały się rośliny, było odizolowane folią aluminiową oraz wyposażone w specjalne lampy. Stróże prawa znaleźli też nawozy do pielęgnacji roślin, ziemię i doniczki.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Kielcach / gm)

Powrót na górę strony