Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 5,5 kg narkotyków

Data publikacji 24.06.2014

Białostoccy i suwalscy policjanci przy współpracy funkcjonariuszy Izby Celnej zatrzymali 27-letniego suwalczanina podejrzanego o nabycie prawie 5 kg marihuany i przewiezienie jej do Polski. W ręce mundurowych wpadł także 26-letni kierowca audi, który przewoził 0,5 kilograma tego samego narkotyku. Teraz postępowaniem obu mężczyzn zajmie się sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z mundurowymi z Suwałk zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz funkcjonariuszami Izby Celnej, pracując nad jedną ze spraw narkotykowych wpadli na trop mężczyzny, który miał przewozić środki odurzające z Holandii. W minioną środę mundurowi namierzyli na terenie Suwałk samochód ciężarowy, którym jako pasażer miał jechać podejrzewany o ten proceder 27-letni mieszkaniec miasta. Wtedy to ustalenia policjantów się potwierdziły. Funkcjonariusze znaleźli w torbie przewożonej przez mężczyznę 5 kg suszu roślinnego konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości ponad 150 tysięcy złotych. Ponadto w trakcie przeszukania jego mieszkania mundurowi zabezpieczyli dodatkowo ponad 50 gramów tego samego narkotyku. 27-latek został zatrzymany i w miniony piątek tymczasowo aresztowany. Teraz za przemyt środków odurzających odpowie przed sądem.

Natomiast wczoraj po godzinie 19.00 białostoccy i suwalscy policjanci w wyniku intensywnej pracy zatrzymali do kontroli audi, którym, jak podejrzewali, również mogą być transportowane środki odurzające. Te informacje także okazały się trafne. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze znaleźli na tylnym siedzeniu reklamówkę, w której było blisko 0,5 kilograma marihuany zapakowanej w foliowe torby.

26-letni kierowca pojazdu został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony