Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni "paliwowcy" zatrzymani

Data publikacji 24.06.2014

Śląscy policjanci zatrzymali czterech członków grupy paliwowej. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany. Łącznie w areszcie przebywa już trzech członków grupy, która swoim działaniem naraziła Skarb Państwa na straty sięgające 3 milionów złotych.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach zwalczający przestępczość gospodarczą  zatrzymali 4 osoby uczestniczące w nielegalnym obrocie paliwami. Są to mężczyźni w wieku od 29 do 53 lat, mieszkańcy województw śląskiego i małopolskiego. Przy zatrzymanych zabezpieczono 23 650 euro i 2100 złotych. Usłyszeli oni zarzuty oszustwa, przestępstw skarbowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi im 8 lat więzienia. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Trzech pozostałych oddano pod dozór policji i zakazano im opuszczania kraju. Musieli oni także wpłacić poręczenie majątkowe,

Była to już druga realizacja w tej sprawie. Na początku kwietnia tego roku policjanci zatrzymali siedem osób, z których 2 trafiły do aresztu.

Rozpracowywana grupa kupowała oleje smarowe, a następnie przez nielegalne operacje księgowe, unikając płacenia podatku VAT i akcyzy, sprzedawała je jako olej napędowy. W wyniku tego procederu, który miał miejsce pomiędzy czerwcem 2012 roku a czerwcem 2014 roku, Skarb Państwa stracił około 3 milionów złotych.

Kolejne zatrzymania osób związanych z grupą są tylko kwestią czasu.

(KWP w Katowicach / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.38 MB)

Powrót na górę strony