Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Konkurs "Policjant Ruchu Drogowego" w Gdańsku

Data publikacji 25.06.2014

W tym roku Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” po raz pierwszy w historii odbywa się w Gdańsku. To ogromne wyróżnienie, a zarazem wielki trud organizacyjny. Reprezentanci poszczególnych komend wojewódzkich policji, rywalizują o tytuł najlepszego w Polsce Policjanta Ruchu Drogowego.

Wczoraj po uroczystym rozpoczęciu konkursu przez I Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, policjanci zmagali się z testem wiedzy i rywalizowali na strzelnicy. Dzisiaj funkcjonariusze będą kierowali ruchem na jednym z większych skrzyżowań w Gdyni i zmierzą się z torem, który będą pokonywać na motocyklu.

Dodatkową atrakcją jest fakt, że tegoroczny konkurs rozegrany zostanie podczas XIII Bałtyckich Targów Militarnych „BALT-MILITARY-EXPO” na terenie Centrum Kongresowo-Wystawienniczego AmberEXPO w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11. W tym miejscu zostanie przeprowadzony test wiedzy oraz jazda sprawnościowa samochodem służbowym. Pozostałe konkurencje: jazda sprawnościowa motocyklem oraz kierowanie ruchem odbędą się na terenie miasta Gdyni.

(KWP w Gdańsku / gm)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.22 MB)

Powrót na górę strony