Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja przejęła 57 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 25.06.2014

Policjanci CBŚ zlikwidowali plantację z ponad 1,6 tys. krzewami konopi indyjskich i przejęli 8 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 240 tys. złotych. Uprawa prowadzona była w okolicy Skwierzyny, a założyło ją czterech zatrzymanych przez policję mężczyzn.

Skuteczna praca policjantów Centralnego Biura Śledczego, doprowadziła do zatrzymania czterech osób i zabezpieczenia przez Policję ponad 1,6 tys. krzewów konopi indyjskich oraz 8 kilogramów marihuany o wartości około 240 tys. złotych.

W minioną sobotę, funkcjonariusze CBŚ weszli na teren jednej z posesji w gminie Skwierzyna, powiat międzyrzecki. Na ponad 2 hektarach posiadłości, w zabudowaniach oraz na otwartej przestrzeni, mundurowi ujawnili profesjonalnie zorganizowaną plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli duże ilości gotowego do sprzedaży narkotyku. W związku ze sprawą zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 24 do 67 lat.

Nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Międzyrzeczu sprawa jest rozwojowa. Czwórka podejrzanych usłyszała już zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i prowadzeniem uprawy konopi. W poniedziałek mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni byli już w przeszłości karani. Tym razem za popełnienie wymienionych przestępstw grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzięki podjętym przez funkcjonariuszy CBŚ działaniom na rynek nie trafi ponad 57 tysięcy porcji narkotyków.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / gm)

Film Policja przejęła 57 tys. porcji narkotyków

Pobierz plik Policja przejęła 57 tys. porcji narkotyków (format mp4 - rozmiar 17.92 MB)

Powrót na górę strony