Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy włamania i kradzieży konsoli do gier komputerowych

Data publikacji 25.06.2014

Za kradzież z włamaniem odpowiedzą dwaj mieszkańcy gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyźni włamali się do magazynu, skąd skradli kilkadziesiąt konsoli do gier komputerowych. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na blisko 80 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku czerwca w miejscowości Kanie. Dyżurny chełmskiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednego z magazynów. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że sprawcy najpierw włamali się do magazynu, po czym z zaparkowanego tam samochodu ciężarowego skradli 80 konsoli do gier komputerowych. Pokrzywdzony oszacował łączną wartość strat na blisko 80 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą wczoraj ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Rejowiec Fabryczny w wieku 28 i 35 lat. Podczas przeszukania u starszego z nich policjanci znaleźli część skradzionego mienia.

Dzisiaj obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawianie wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / gm)

 

Powrót na górę strony