Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje poduszek powietrznych w rękach policjantów

Data publikacji 25.06.2014

Leszczyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodowych poduszek powietrznych. Sprawcy działali na terenie powiatu leszczyńskiego, powiatów przyległych oraz województwa lubuskiego. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu polkowickiego. Łącznie włamali się do 10 pojazdów, z których skradli poduszki powietrzne o wartości przekraczającej 30 tys. złotych. Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Od dłuższego czasu do leszczyńskiej policji wpływały zawiadomienia dotyczące kradzieży samochodowych poduszek powietrznych. Przestępstwa dokonywane były w mieście oraz na terenie całego powiatu leszczyńskiego. Pokrzywdzonymi osobami byli właściciele aut marki "Peugeot" i "Citroen". Sprawców interesowały tylko poduszki zamontowane w kierownicy pojazdów.

16 czerwca br. policjanci KMP w Lesznie zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z opisanymi przestępstwami. W wyniku podjętych czynności z zatrzymanymi ustalono trzeciego współsprawcę. Wszyscy są mieszkańcami powiatu polkowickiego, w wieku od 31 do 37 lat. Zostali zatrzymani na swoim terenie.

Śledczy leszczyńskiej komendy przedstawili dwóm podejrzanym zarzuty usiłowania oraz dokonania przestępstw kradzieży z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni kradli poduszki nie tylko w Lesznie, ale również na terenie powiatu rawickiego, gostyńskiego, jarocińskiego oraz na terenie województwa lubuskiego. Wybijając szybę, włamali się do 10 samochodów marki "Peugeot" i "Citroen". Ukradli poduszki powietrzne zamontowane w kierownicach pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 30 tysięcy złotych. Trzeci ze sprawców usłyszał do tej pory jeden zarzut kradzieży z włamaniem.

Jeden z zatrzymanych, skradzione mienie sprzedawał na giełdzie samochodowej oraz osobom handlującym częściami samochodowymi. Na poczet grożącej kary funkcjonariusze zabezpieczyli jego samochód osobowy.

Wszystkim mężczyznom za kradzieże w włamaniami grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / gm)

 

Powrót na górę strony