Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne mistrzostwo Polski dla policjantów z Wejherowa

Data publikacji 25.06.2014

Policjanci z Wejherowa wygrali II Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Mistrzostwa odbyły się w dniach 23-24 czerwca br. w Słupsku oraz Gdańsku. Jednostki reprezentowane były przez dwuosobowe patrole. Najlepszymi okazali się mł.asp. Michał Maćkowiak i post. Jan Teleżyński z powiatu wejherowskiego.

Mł. asp. Michał Maćkowiak na codzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Od 2004 roku jest policjantem, tematem ratownictwa zajmował się już przed wstąpieniem do służby, z racji hobby zapoczątkowanego w dzieciństwie.

Post. Jan Teleżyński jest funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego w Komisariacie w Redzie. W służbie od roku. Jak podaje, przygotowanie do mistrzostw, było konsekwencją własnej ciężkiej pracy. Jest on instruktorem ratownictwa wodnego, wcześniej ukończył też kurs pierwszej pomocy, co dało mu bazę teoretyczno-praktyczną.

Celem dwudniowych zawodów było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Reprezentacje poszczególnych województw zostały wyłonione w ramach zawodów pierwszego stopnia, które organizowane były w poszczególnych garnizonach. Cała impreza podzielona została na dwie części: rywalizację i warsztaty. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki, natomiast policjanci z Wejherowa wyprzedzili inne drużyny w ogólnej klasyfikacji o kilkanaście punktów.

Pierwszy dzień zawodów uczestnicy rozpoczęli testem z wiedzy teoretycznej, po którym rozpoczęły się konkurencje praktyczne. Każda reprezentacja realizowała cztery symulacje, których scenariusze przewidywały konieczność udzielania pierwszej pomocy osobie, bądź osobom, poszkodowanym na skutek różnych zdarzeń. Drugi dzień miał miejsce w Trójmieście, gdzie zorganizowano seminarium, pokazy policyjnych ratowników oraz uroczyste zakończenie.

Klasyfikacja generalna mistrzostw:

I miejsce: 89 punktów

mł.asp. Michał Maćkowiak - KPP Wejherowo

post. Jan Teleżyński - KPP Wejherowo

 

II miejsce: 76 punktów

sierż. Przemysław Panaś

sierż. Paweł Zaleski

Kraków

 

III miejsce: 66 punktów

st. sier. Daria Szewczyk

st.post. Anna Karkoszka

Katowice

(KWP w Gdańsku / gm)

 

 

Powrót na górę strony