Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania i gratulacje za postawę na medal

Data publikacji 25.06.2014

Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Antoni Stramek w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofa Zgłobickiego wręczył medal okolicznościowy "Pomagajmy sobie wzajemnie" świadkowi, którego postawa przyczyniła się do ujęcia sprawców dwóch napadów na stacje benzynowe w Toruniu i Bydgoszczy.

W liście gratulacyjnym Komendant Wojewódzki podkreślił, że takie zachowanie jest wzorem do naśladowania dla wszystkich mieszkańców naszego województwa. „W imieniu kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy chciałbym wyróżnić wzorową postawę, jaką wykazała się Pani w dniu 13 maja br. Pani natychmiastowa reakcja i chęć niesienia pomocy innym są godne najwyższej pochwały, gdyż przyczyniły się do ujęcia sprawców napadu rabunkowego. Takie zachowanie jest wzorem do naśladowania dla wszystkich mieszkańców naszego województwa. Dziękując za wzorową postawę życzę Pani wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia oraz samych spokojnych chwil.” Tak w okolicznościowym adresie napisał Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki. Dzisiaj ten list gratulacyjny wraz z medalem okolicznościowym „Pomagajmy sobie wzajemnie” Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy przekazał Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Antoni Stramek. Ponieważ życzeniem wyróżnionej osoby było zachowanie anonimowości uszanowaliśmy prośbę.

Przypomnijmy: w dniu 13 maja tego roku około 4:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o napadzie na jedną ze stacji paliw przy ul. Szosa Lubicka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że dwóch z trzech zamaskowanych sprawców weszło do budynku zagroziło kasjerce, a następnie ukradło metalową kasetkę z pieniędzmi. Trzeci natomiast w tym czasie zatrzymał na zewnątrz drugiego pracownika stacji. Po napadzie sprawcy uciekli. Pracownicy o wszystkim zawiadomili Policję. Informacja ta przekazana została do wszystkich patroli. Po chwili, przypadkowy świadek telefonicznie poinformował dyżurnych, że na jednej z ulic w okolicach osiedla Rubinkowo widział dziwnie zachowujących się młodych ludzi, z których jeden niósł metalową kasetkę. Natychmiast skierowane zostały tam patrole. W okolicach garaży, u zbiegu ul. Wapiennej i Ceramicznej, policjanci dostrzegli trzy sylwetki, które na ich widok rzuciły się do ucieczki. Jedna z nich widząc radiowóz odrzuciła od siebie jakiś przedmiot. Jak się później okazało, była to kasetka skradziona ze wspomnianej wcześniej stacji. Jeden z patroli pobiegł za nimi i po krótkim pościgu zatrzymał dwóch uciekających. Drugi patrol pobiegł za kolejnym. Po kilku minutach trzeci podejrzany też był w rękach mundurowych. Zatrzymani do tej sprawy to mieszkańcy Torunia. Wszyscy mają po 16 lat. Policjanci zweryfikowali ich udział w innych zdarzeniach.

Okazało się, że do podobnego napadu doszło poprzedniego dnia czyli 12 maja około 23:00 na jednej ze stacji paliw tym razem w Bydgoszczy na ul. Fordońskiej. Zamaskowani sprawcy zagrozili pracownikom i zażądali pieniędzy. Ponieważ obsługa stawiła im zdecydowany opór, napastnicy wycofali się i uciekli niczego nie zabierając. Rysopisy sprawców były zgodne z zatrzymanymi w Toruniu. Śledczy zarzucili im dodatkowo usiłowanie dokonania tego rozboju. Cały zgromadzony przez śledczych materiał trafił do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony