Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finaliści wojewódzkiego turnieju "Patrol Roku 2014" na Opolszczyźnie

Data publikacji 25.06.2014

St. sierż. Stanisław Słowikowski i post. Marcin Andruszków to najlepszy Patrol Roku 2014 na Opolszczyźnie. Funkcjonariusze rywalizowali między innymi na policyjnym torze przeszkód, strzelnicy oraz macie sportowej. Zwycięzcy będą reprezentować opolską policję we wrześniowych zawodach ogólnokrajowych w Słupsku.

Ostatnie dwa dni to czas zmagań opolskich policjantów. W eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku” uczestniczyło ponad 20 funkcjonariuszy prewencji z całej Opolszczyzny.

Turniej jest formą doskonalenia kwalifikacji i sprawdzianem umiejętności zawodowych  przeprowadzanych w warunkach zbliżonych do prawdziwych sytuacji, jakie spotykają policjanci w trakcie codziennej służby. Dodatkowym utrudnieniem jest rywalizacja o jak najlepszy wynik. Konkurencjami w jakich zmagały się pary patrolowe były między innymi techniki obezwładniania osób, pomoc przedmedyczna, strzelanie, a także policyjny tor przeszkód.

Najlepszą parą patrolową okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie – st. sierż. Stanisław Słowikowski i post. Marcin Andruszków. Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku  – sierż. Marek Kotara i post. Maciej Łuszczyński. Miejsce trzecie przypadło policjantom z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu  – st. post. Michałowi Śliwie i post. Grzegorzowi Dworucha.   

Opolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Irena Doroszkiewicz podziękowała wszystkim policjantom uczestniczącym w zmaganiach.

Pary patrolowe, które zajęły I i II miejsce będą reprezentować opolską Policję na Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji - Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2014”, które odbędą się we wrześniu w Słupsku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za reprezentantów Opolszczyzny.

(KWP w Opolu / gm)

 

Powrót na górę strony