Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żnińscy policjanci uratowali 23-latka

Data publikacji 26.06.2014

Asp. Krystian Cyganek, st. sierż. Dawid Jułga oraz sierż. Dariusz Śliwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie uratowali 23-latka. Gdy funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna nie oddycha, a jego tętno nie jest wyczuwalne bez chwili namysłu przystąpili do reanimacji. Przybyły na miejsce lekarz przyznał, że tylko dzięki mundurowym nie doszło do tragedii.

Wczoraj (25.06.14) około 13.00 w Żninie policjanci asp. Krystian Cyganek, st. sierż. Dawid Jułga oraz sierż. Dariusz Śliwiński z ogniwa patrolowo-interwencyjnego tamtejszej komendy powiatowej podczas pełnienia służby zauważyli na ulicy Konopnickiej osobowego peugeota, który nagle zatrzymał się i po chwili wysiadła z pojazdu kobieta, która wołała o pomoc. Mundurowi, nie wahając się, od razu postanowili sprawdzić co się stało. Gdy podjechali do kobiety oświadczyła ona mundurowym, że jej brat (lat 23), który przebywał w samochodzie na siedzeniu pasażera stracił przytomność. Nadmieniła też, że choruje on na serce.

Policjanci sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny. Niestety 23-latek nie oddychał, a jego tętno nie było wyczuwalne. Bez chwili namysłu wyciągnęli go z auta i rozpoczęli reanimację. Jednocześnie, policjanci powiadomili pogotowie ratunkowe.

Na szczęście reanimacja powiodła się, bo po kilkunastu minutach u mężczyzny było już wyczuwalne tętno i oddech. 23-latek karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia powiedział policjantom, że dzięki tak szybkiej interwencji uratowali mężczyźnie życie.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony