Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas powrotu z włamania

Data publikacji 26.06.2014

Policjanci z Lublina zatrzymali trzech włamywaczy, którzy wracali z miejsca przestępstwa. Do zatrzymania doszło na jednym z lubelskich skrzyżowań. W samochodzie policjanci odnaleźli i zabezpieczyli łom, kominiarki, rękawiczki, miotacz gazu i śrubokręty. Odzyskano także skradzione podczas włamania przedmioty. Zatrzymani będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi im teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali trzech młodych mężczyzn, sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z domów w gm. Jastków. Włamywacze wpadli kilka godzin po włamaniu. Policjanci wkroczyli do akcji na jednym z lubelskich skrzyżowań. Przestępcy nie mieli szans, ani możliwości ucieczki.

Zatrzymani to mieszkańcy woj. lubelskiego w wieku 23, 34 i 35 lat. Podczas przeszukania samochodu, funkcjonariusze odnaleźli łom, kominiarki, rękawiczki, miotacz gazu i śrubokręty. Oprócz tego znaleźli także biżuterię, zegarki, laptopy, telefony komórkowe oraz pieniądze w polskiej i amerykańskiej walucie. Zabezpieczono także różnego rodzaju monety okolicznościowe. Rzeczy te pochodziły z włamania, do którego doszło kilka godzin wcześniej w gm. Jastków. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na ponad 30 tys. zł. Dodatkowo kierowca auta nie posiadał uprawnień do kierowania. 35-letni Mariusz B. prowadził pojazd mimo orzeczonego zakazu sądowego.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Dwóch z nich - Rafał M. i Daniel M. - niespełna dwa miesiące temu wyszło z aresztu śledczego. Trafili tam w październiku 2013 roku. Do zatrzymania włamywaczy doszło wówczas w jednym z mieszkań na Kalinowszczyźnie. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in. kolekcję znaczków filatelistycznych i monet, złotą biżuterię, zegarki oraz miecz samurajski. Odnaleźli także ponad 80 g marihuany oraz broń gazową wraz magazynkiem i amunicją. Śledczy udowodnili wtedy podejrzanym łącznie 5 kradzieży z włamaniem do domów. Złodzieje usiłowali dokonać także kradzieży pojazdu marki "Honda", sprzed jednego z domów w Kalinówce.

Wczoraj z podejrzanymi wykonywane były czynności procesowe. Włamywacze za popełnione przestępstwa odpowiadać będą w warunkach tzw. recydywy. Grozić im może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z KMP w Lublinie wnioskują o zastosowanie wobec nich najsurowszego ze środków zapobiegawczych. Dzisiaj decyzję podejmie sąd.

(KWP w Lublinie / gm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.88 MB)

Powrót na górę strony