Trzy brązowe medale II Mistrzostw Służb Mundurowych w Kick-boxingu

Data publikacji 26.06.2014

Starachowiccy policjanci zdobyli trzy brązowe medale podczas II Mistrzostw Służb Mundurowych w Kick-boxingu, które odbyły się w dniach 21 - 22 czerwca 2014 roku w Rzeszowie. St. sierż. Tomasz Adamus i sierż. Grzegorz Kwiecień z KPP w Starachowicach, aby stanąć na podium, stoczyli kilka zaciętych walk.

W dniach 21 - 22 czerwca 2014 roku już po raz drugi w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kick-boxingu w formułach pointfighting i kick light. W zawodach wzięło udział 149 zawodników z całej Polski, reprezentując Policję, Straż Miejską, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Służbę Więzienną, Biuro Ochrony Rządu, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Straż Graniczną.

Komendę Powiatową Policji w Starachowicach reprezentował st. sierż. Tomasz Adamus oraz sierż. Grzegorz Kwiecień. Dla pierwszego z nich był to już drugi start w tych zawodach. Na poprzednich zdobył srebrny i brązowy medal. Natomiast sierż. Grzegorz Kwiecień debiutował na ringu po niespełna półrocznych treningach. W pierwszej walce w kategorii wagowej - 69 kg w formule pointfighting, pokonał zawodnika WKS "DESANT" - Łukasza Rapacz, a w półfinale nieznacznie uległ Bartoszowi Dyła z OSP "Gomulin", który ostatecznie został Mistrzem Polski. Należy dodać, że zawodnik ten to były Mistrz Świata w Kick-boxingu. W formule kick light, sierż. Grzegorz Kwiecień trafił na Michała Budycha z OSP "Mokrzec" i po wyrównanej walce niestety przegrał ją na punkty.

St. sierż. Tomasz Adamus w kategorii wagowej - 63 kg w formule pointfighting trafił na medalistę Mistrzostw Świata, Europy i wielokrotnego Mistrza Polski w Judo - Szymona Pezda z 18 Batalionu Desantowo-Szturmowego z Bielska Białej. Niestety po zaciętej walce uległ temu zawodnikowi, kończąc klasyfikację na III miejscu i zdobywając brązowy medal. Obaj zawodnicy spotkali się jeszcze raz na ringu w eliminacjach w formule kick light. W tej walce st. sierż. Tomasz Adamus nie dał szans na wygraną Szymonowi Pezdzie, wygrywając jednogłośnie na punkty i tym samym rewanżując się za poprzednią porażkę. W półfinale spotkał się z policjantem z KMP Nowy Sącz - Marcinem Krok. Po wyrównanej i zaciętej walce niejednogłośnie, na punkty, stosunkiem głosów 2:1 niestety przegrał, zdobywając drugi brązowy medal.

Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie, goszcząc aktualnych i byłych reprezentantów kraju oraz Mistrzostw Świata w Kick-boxingu. Nasi policjanci zdobyli trzy brązowe medale, co jest dużym sukcesem i zwieńczeniem ciężkich treningów. Osiągnięcie to jest tym większe, że przyszło im walczyć z najlepszymi i utytułowanymi zawodnikami. Obaj zapowiadają, że w przyszłym roku również będą startować w tych zawodach, aby po raz kolejny stanąć na podium. Na co dzień trenują w klubie sportowym "Dragon" w Starachowicach pod okiem trenera Piotra Nogajskiego.