Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne życie uratowane przez policjantów

Data publikacji 26.06.2014

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rychwale uratowali życie 57-letniemu mężczyźnie, który powiesił się w swoim budynku gospodarczym. Mężczyzna miał szczęście, że matka, żona i córka szybko go znalazły i wezwały pomoc.

Mężczyzna wyszedł z domu późnym wieczorem w sobotę 14 czerwca. Po kilku minutach jego matka, żona i córka zaczęły go szukać. Znalazły wiszącego w budynku gospodarczym. Nie liczyły nawet, że żyje, ale natychmiast go odcięły i wezwały pomoc.

Pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z Rychwała: st.post. Daniel Zimny i st.post. Janusz Staszak. Bez chwili zwłoki rozpoczęli ratowanie mężczyzny. Po kilku minutach prowadzonej reanimacji 57-latek odzyskał tętno i oddech. Nie było jednak z nim jeszcze kontaktu. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i policjanci przekazali desperata w ręce jej załogi. Mężczyznę zabrano do szpitala, gdzie powoli dochodzi do zdrowia.

Kilka dni po zdarzeniu do Komendanta Miejskiego Policji w Koninie wpłynęło pełne emocji pismo od najbliższej rodziny uratowanego mężczyzny z podziękowaniami za uratowanie życia oraz z gratulacjami za profesjonalne przeprowadzenie akcji reanimacyjnej.

Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak polecił przedstawić policjantów, którzy uratowali życie 57-latka do odznaczenia „Kryształową Gwiazdą”.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony