Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: wojewódzki finał turnieju par patrolowych

Data publikacji 27.06.2014

Dziś do wspólnej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju par patrolowych „Patrol Roku” stanęło blisko 70 najlepszych funkcjonariuszy służb patrolowo-interwencyjnych z Dolnego Śląska. Głównym celem zawodów było sprawdzenie i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Funkcjonariusze, którzy już wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu powiatowym i miejskim, rywalizowali z kolegami w takich konkurencjach, jak: strzelanie, test wiedzy zawodowej i policyjny tor przeszkód, po raz pierwszy połączony z precyzyjną jazdą radiowozem.

27 czerwca 2014 roku na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu policjanci przystąpili do zadań praktycznych w ramach ,,Wojewódzkiego Finału Turnieju Par Patrolowych’’. Kilkudziesięciu najlepszych funkcjonariuszy służb patrolowo-interwencyjnych z Dolnego Śląska przyjechało reprezentować komendy miejskie i powiatowe, walcząc o tytuł patrolu roku. Funkcjonariusze od godziny 10.00 rywalizowali z kolegami po fachu między innymi w takich konkurencjach jak: strzelanie, test wiedzy zawodowej i policyjny tor przeszkód połączony z precyzyjną jazdą radiowozem. Wcześniej o godzinie 8.00 rano, na terenie wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji funkcjonariusze rozwiązali 60-minutowy test wiedzy zawodowej. Zawierał on 40 pytań z zakresu prewencji, ruchu drogowego, przepisów prawa i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pytań stricte zawodowych.

Była to XXI edycja zawodów „Patrol Roku” dla policjantów prewencji, których głównym celem jest sprawdzenie i doskonalenie poziomu wiedzy oraz umiejętności zawodowych policjantów, a także wyrabianie nawyku współdziałania w patrolu, opartego na wzajemnym zaufaniu.

Zawody w skali kraju przeprowadzane są zawsze dwustopniowo:
- eliminacje I stopnia na szczeblu komend miejskich i powiatowych oraz Oddziału Prewencji i Samodzielnego Pododdziału Prewencji,
- eliminacje II stopnia to finał wojewódzki na szczeblu komendy wojewódzkiej Policji.

Turniej zawsze kończy się finałem ogólnopolskim, do którego zakwalifikowują się dwa najlepsze, zwycięskie patrole z każdego województwa.

Klasyfikacja ogólna:

Miejsce I

sierż. szt. Łukasz Baranowski – KPP Polkowice
post. Damian Poręba – KPP Polkowice

Miejsce II

st. post. Patryk Jaśkowski – KPP Złotoryja
post. Piotr Sarna – KPP Złotoryja

Miejsce III

st. sierż. Daniel Kucharski – KMP Jelenia Góra
st. sierż. Adam Gurak – KMP Jelenia Góra

Teraz Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale, który odbędzie się na terenie Szkoły Policji w Słupsku, reprezentować będą policjanci z Komend Powiatowych w Złotoryi i Polkowicach.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Wrocław: wojewódzki finał turnieju par patrolowych


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wrocław: wojewódzki finał turnieju par patrolowych (format flv - rozmiar 10.54 MB)

Powrót na górę strony