Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają wakacyjne wyjazdy. Wzmożony ruch na drogach

Data publikacji 28.06.2014

9 osób zginęło, 167 zostało rannych w 135 wypadkach – to dotychczasowy bilans wakacyjnych wypadków. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia – zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie.

Wczoraj rozpoczęły się wyjazdy na wakacyjny wypoczynek. Policjanci podczas ostatniej doby odnotowali 135 wypadków drogowych, w których 9 osób zginęło, a 167 zostało rannych. Jak dotąd policja zatrzymała  265 nietrzeźwych kierowców.

Rok wcześniej -  w tym samym okresie w 102 wypadkach drogowych śmierć poniosło 6 osób, a 121 osób zostało rannych. Liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących była wyższa i wynosiła 391 osób. 

Nad bezpieczeństwem podróżujących  czuwa większa niż zwykle liczna policjantów, zarówno prewencji, jaki i ruchu drogowego.

Apelujemy  do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Należy się spodziewać częstszych kontroli drogowych. Policjanci zwracają uwagę m.in. na trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów.

ik

Powrót na górę strony