Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotyki nie trafią na ulice – policjanci znaleźli przy zatrzymanym 44 woreczki z marihuaną

Data publikacji 28.06.2014

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego, a podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze podczas kontroli znaleźli przy podejrzanym 44 woreczki foliowe z marihuaną. Za naruszanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Okazał się nim 18 - letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. Do zatrzymania doszło 26 czerwca 2014 roku. Około godziny 13.00 policjanci pełniący służbę na terenie miasta, zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok patrolu zaczął wykonywać nerwowe ruchy.

Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Podczas kontroli policjanci ujawnili przy 18 - latku 44 woreczki z zawartością marihuany. Z zabezpieczonych środków odurzających można było uzyskać około 160 porcji tego narkotyku. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także, jakie było ich dalsze przeznaczenie.

Przypomnijmy, że świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony