Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy patrol mają Ustrzyki Dolne

Data publikacji 28.06.2014

Posterunkowi Karol Dziewanowski i Robert Kustra z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zwyciężyli w podkarpackim finale ogólnopolskiego konkursu par patrolowych "Patrol Roku 2014". Jesienią będą mieli szansę zdobyć tytuł najlepszego patrolu w Polsce.

O tytuł "Patrolu Roku 2014" na Podkarpaciu i przepustki do ogólnopolskiego finału tego konkursu rywalizowały 23 pary patrolowe - po jednej z każdej komendy miejskiej i powiatowej Policji i dwie z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowych i interwencyjnych, zmagali się z trzema konkurencjami. Zaczęli od strzelania z broni palnej, potem rozwiązywali test z wiedzy zawodowej, a następnie pokonywali policyjny tor przeszkód przygotowany na sali gimnastycznej. Komisja sędziowska, którą tworzyli eksperci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oceniała umiejętności poszczególnych zawodników, ale także umiejętność współpracy w dwuosobowym zespole. 

W zawodach najlepszym okazał się duet z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych - post. Karol Dziewanowski i post. Robert Kustra. Wyprzedzili patrol z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, w składzie post. Daniel Mola i post. Krzysztof Szajna. Te dwa patrole reprezentować będą podkarpacki garnizon w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

Miejsce trzecie wywalczyła jedna z par wystawionych przez Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie - sierż. Witold Kempa i st. sierż. Łukasz Bułatek. W imieniu Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nagrody wręczył zwycięzcom Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Kluz.

KWP Rzeszów / ik

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=I2jTZt4TkWY&feature=youtu.be

Powrót na górę strony