Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świętokrzyskie eliminacje zawodów "Patrol Roku 2014" rozstrzygnięte

Data publikacji 29.06.2014

W miniony piątek odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2014”. Dwa najlepsze patrole będą reprezentować garnizon świętokrzyski podczas zawodów finałowych, które odbędą się w Szkole Policji w Słupsku. Eliminacje przeprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Patronat honorowy nad zawodami objął Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka – Koruba.

Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” rozgrywa się od 1994 roku, kiedy to po raz pierwszy w Szkole Policji w Słupsku rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Wieloboju Prewencji. Od tamtego czasu, rokrocznie funkcjonariusze prewencji rywalizują o miano najlepszych w kraju.

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów, pełniących służbę patrolowo-interwencyjną. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

W wojewódzkich eliminacjach do zawodów, wzięło udział 15 dwuosobowych patroli policjantów, którzy rywalizowali o miano najlepszej pary patrolowej województwa świętokrzyskiego.

Po rozegraniu trzech konkurencji: testu z wiedzy zawodowej, sprawdzianu sprawności fizycznej i sprawdzianu wyszkolenia strzeleckiego wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajął patrol, który na co dzień pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Kielcach w składzie sierż. Mateusz Wójcik i st. post. Sebastian Snopek,

Na kolejnych stopniach podium uplasowali się:

II miejsce, sierż. sztab Konrad Kowalski i st. Post Tomasz Nawrocki z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Kielcach,

III miejsce, sierż. Grzegorz Rydz i st. post. Karol Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a walka o czołowe lokaty trwała do samego końca. Tuż poza podium, uplasował się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Od miejsca na podium dzielił ich jeden punkt.

Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Rafał Kochańczyk, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach podinsp. Paweł Gromniak oraz w imieniu wojewody, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Martoś, podsumowali konkurs. Oni też wręczyli najlepszym wyróżnienia i nagrody.

Życząc przy tym sukcesu w finale zawodów. 

KWP Kielce / ik

Powrót na górę strony