Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjny weekend na drogach

Data publikacji 30.06.2014

Dobiegł końca pierwszy wakacyjny weekend. Od piątku do niedzieli w 328 wypadkach zginęło 31 osób, a 417 odniosło obrażenia ciała. Policjanci zatrzymali 1269 nietrzeźwych kierujących. Kilka tysięcy funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem wypoczywających, nie tylko na drogach.

Podczas pierwszego w tym roku wakacyjnego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory - dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu policjantom nie umknie żaden pirat drogowy.

Od piątku do niedzieli na polskich drogach doszło do 328 wypadków, w których życie straciło 31 osób, 417 osób zostało rannych. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 1269 pijanym kierującym.

Nadal wśród głównych przyczyn wypadków są: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

ik

KWP Wrocław ►

Powrót na górę strony