Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca wjechał w pieszych

Data publikacji 30.06.2014

Policjanci będący po służbie zatrzymali kierowcę, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie potrącił dwoje pieszych. Mężczyzna próbował uciekać z miejsca zdarzenia uderzając w inne samochody, po czym zabarykadował się w aucie. Funkcjonariusz wybił szybę i zatrzymał 58-latka.

W nocy z soboty na niedzielę, policjanci z Wołczyna otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Sienkiewicza. Dojeżdżając na miejsce zauważyli leżącą na ulicy młodą dziewczynę. Funkcjonariusze szybko ustalili, że doszło do potrącenia dwojga pieszych. Natychmiast udzielili im pierwszej pomocy.

Na miejscu było również dwoje będących po służbie policjantów. To oni widząc całe zdarzenie pomogli pokrzywdzonym i zatrzymali nietrzeźwego 58-latka.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna jadąc swoją osobową hondą, nagle stracił panowanie nad autem i wjechał w idących poboczem pieszych. Po tym próbował jeszcze uciekać, uderzając w inne zaparkowane nieopodal samochody. Po wszystkim 58-latek zabarykadował się w swoim aucie. Interweniujący funkcjonariusz wybił szybę w samochodzie i zatrzymał mężczyznę.  

Poszkodowani to mieszkańcy powiatu kluczborskiego, 52-letni mężczyzna i jego 12-letnia córka. Oboje z obrażeniami trafili do szpitala. Pijany kierowca został zatrzymany, grozi mu teraz do 4,5 roku więzienia.

(KWP w Opolu / gm)

Powrót na górę strony