Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali bilety na imprezy kulturalne, których nie mieli – oszukali co najmniej 200 osób

Data publikacji 30.06.2014

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie i kobiecie ustalonym i zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym o oszustwa związane ze sprzedażą biletów, któych nie mieli na różnego rodzaju imprezy kulturalne. Podejrzewani oferowali bilety poprzez konta utworzone na jednym z portali społecznościowych. Wybrali ten sposób oszustwa licząc, że trudne będzie ustalenie i dotarcie do właścicieli kont internetowych. Jak wynika z ustaleń policjantów, pokrzywdzonych w tej sprawie jest co najmniej 200 osób z całego kraju.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa związane ze sprzedażą biletów. Zatrzymani, to mężczyzna w wieku 25 lat i 24 – letnia kobieta, mieszkańcy Wrocławia. Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, w celu realizacji przestępczego procederu podejrzewani założyli konta na jednym z internetowych portali społecznościowych. Tam oferowali do sprzedaży bilety wstępu na różnego rodzaju planowane imprezy kulturalne po okazyjnej cenie. Jak się okazało, ani 25-latek ani też jego o rok młodsza wspólniczka nie mieli dostępu do takich biletów, a osoby decydujące się je kupić w ten sposób, traciły wpłacone na wskazane konto pieniądze. Były to kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Na podstawie zebranych informacji i zgromadzonego materiału wynika, że pokrzywdzonych w tej sprawie jest co najmniej 200 osób z całego kraju. Podejrzani wybrali tę metodę oszustwa licząc na to, że trudne będzie ustalenie i dotarcie do właścicieli kont znajdujących się na portalu społecznościowym.

Zatrzymani, za oszustwa odpowiedzą teraz przed sądem. Za czyn, o który są podejrzani, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony