Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o udział w bójce z użyciem noży zatrzymani

Data publikacji 30.06.2014

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu III Policji w Kielcach zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców województwa łódzkiego. Są oni podejrzewani o udział w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Grozić im może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozegrała się w nocy z soboty na niedzielę, w jednym z kieleckich klubów. Trzech mężczyzn zostało z niego wyproszonych z uwagi na swoje zachowanie. Po wyjściu z budynku, prawdopodobnie udali się do auta, którym przyjechali. Wzięli z niego noże i zaatakowali pracowników ochrony klubu.

W wyniku przepychanek jeden z ochroniarzy odniósł powierzchowne rany i został zabrany do szpitala - jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Agresorzy oddalili się spod klubu samochodem marki vw passat. Gdy odjeżdżali zauważył ich przejeżdżający patrol z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu III Policji.

Nikt jeszcze nie poinformował o tym zajściu policjantów, ale uwagę funkcjonariuszy zwrócił gwałtownie odjeżdżający vw. Mundurowi od razu ruszyli za nim. Policjanci podjęli próbę zatrzymania passata do kontroli. Jednak kierowca nie reagował na podawane do zatrzymania sygnały dźwiękowe i błyskowe. Po kilkuset metrach pościgu kierowca vw zatrzymał się.

W pojeździe, oprócz 25-letniego trzeźwego kierowcy, byli dwaj pasażerowi 33 i 34-latek. Najstarszy z nich, okazał się być poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci w samochodzie zabezpieczyli noże, których prawdopodobnie użyli mężczyźni. Wszyscy trzej zostali zatrzymani - każdy z nich posiada bogatą przestępczą kartotekę.

Teraz swoje czynności wykonują policjanci kryminalni, którzy ustalają i przesłuchują świadków. Analizują też zebrany na miejscu zdarzenia i w samochodzie materiał dowodowy. Cała dokumentacja trafi do prokuratury, gdzie zostaną też doprowadzeni mężczyźni. Mogą oni trafić za kratki nawet na 8 lat.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony