Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzic kredyt o wartości miliona złotych

Data publikacji 30.06.2014

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia z banku kredytu w wysokości 1,3 mln złotych na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu. Z ustaleń policjantów wynika, że 30-latek złożył wniosek kredytowy, natomiast 42-latek był pośrednikiem całej transakcji. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty i w piątek zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za oszustwo grozi kara nawet 8 lat więzienia.

W środę policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, zajmujący się przestępczością gospodarczą,  zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lęborskiego. 30-latka, który złożył wniosek o kredyt i 42-latka, który pomagał mu w spreparowaniu fałszywej dokumentacji.

Okazało się, że w jednym z kartuskich banków 30-latek złożył wniosek o udzielenie kredytu w wysokości 1,3 mln złotych, na zakup mieszkania wartego 1,6 mln złotych w jednej z gdańskich kamienic. Wraz z wnioskiem mężczyzna przedłożył w banku zaświadczenie o zatrudnieniu, z którego wynikało, że jest on dyrektorem handlowym w jednej z warszawskich firm. Dodatkowo dostarczył on historię bankową i deklaracje PIT.

Jak ustalili policjanci, cała dokumentacja była sfałszowana, a mężczyzna chciał w ten sposób wyłudzić z banku pieniądze. Policjanci ustalili również wspólnika mężczyzny, który pełni funkcję pośrednika w całym tym przedsięwzięciu.

Policjanci dokładnie zaplanowali i przygotowali działania, które miały na celu zatrzymanie mężczyzn w momencie, kiedy pojawili się w banku po to, by podpisać umowę i sfinalizować całość przedsięwzięcia. Tak też się stało, Mężczyźni zostali zatrzymani w momencie kiedy przyszli do banku. Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

Odpowiedzą za usiłowanie wyłudzenia kredytu i sfałszowania dokumentacji. W piątek sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy obaj zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony