Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Lipna zlikwidowali narkotykowy proceder

Data publikacji 30.06.2014

Kryminalni z Lipna zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 21-latka. W miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli ponad 280 g amfetaminy, 220 g marihuany i ponad 150 tabletek ekstazy. Zabezpieczyli także akcesoria służące do dystrybucji narkotyków oraz pieniądze. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator i sąd.

Kryminalni z Lipna zajmujący się  zwalczaniem  przestępczości narkotykowej od pewnego czasu podejrzewali, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji w sobotę wieczorem. Uzyskane informacje dały podstawy do przeszukania pomieszczeń. Kryminalni znaleźli tam, ukryte m.in. w specjalnym schowku pod prysznicem, popakowane w woreczki różnej wielkości, susz, proszek oraz tabletki. Po wstępnych testach i zważeniu zabezpieczonych środków okazało się, że w sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 280 g amfetaminy, 220 g marihuany oraz 152 tabletki ekstazy. Zabezpieczono także służące do porcjowania narkotyków wagę elektroniczną i pudełko ze strunowymi woreczkami foliowymi oraz 2 tys. złotych.

Kryminalni zatrzymali mieszkającego pod tym adresem 21-latka. Trafił on za kraty policyjnej celi. Sprawa jest w toku i zajmujący się nią śledczy kompletują materiał dowodowy. Teraz o najbliższym losie zatrzymanego mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy w grę wchodzi znaczna ich ilość nawet do lat 10. Handlując środkami odurzającymi należy się natomiast liczyć z karą do 8 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / gm)

Powrót na górę strony