Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 67-latka podejrzanego o przestępstwa „na wnuczka”

Data publikacji 30.06.2014

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu ustalili fałszywego krewnego. 67-latek odpowie za oszustwo - grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do dwóch podobnych zdarzeń, dzień po dniu, doszło na początku czerwca w Pionkach. W pierwszym przypadku do 70-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, podając się za jej syna. Tłumaczył, że miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Podobny przebieg miało zdarzenie następnego dnia. Tym razem 52-letnia kobieta dała się oszukać fałszywemu krewnemu. Przez łatwowierność kobiety łączne straciły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Po zgłoszeniu tych przestępstw ustalaniem oszustów zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Prowadzili czynności operacyjne, by ustalić fałszywego krewnego, który oszukał dwie kobiety. Podejrzanym okazał się 67-letni mieszkaniec Warszawy.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę we wtorek wieczorem w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie właśnie przebywał w sanatorium. 67-latka przewieziono do komendy w Radomiu, następnie przedstawiono mu zarzuty oszustwa. W piątek sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścił,  grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z policyjnych ustaleń wynika, że to nie jedyne oszustwa jakie ma na koncie. Najprawdopodobniej podobnych przestępstw dokonał m.in. na terenie województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego, gdzie pokrzywdzone osoby straciły w sumie ok. 150 tysięcy złotych. Policjanci prowadzą w tej sprawie kolejne czynności i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony