Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał samotne kobiety - wpadł w ręce Policji

Data publikacji 30.06.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa na szkodę samotnych kobiet, znajdujących się w bardzo dobrej sytuacji materialnej. Na podstawie zebranych przez Policję materiałów, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu płockiej komendy uzyskali informację o mężczyźnie, który nawiązuje kontakty z samotnymi kobietami, posiadającymi bardzo dobrą sytuację materialną, po czym dopuszcza się oszustw na ich szkodę.

W wyniku czynności prowadzonych w tej sprawie policjanci ustalili, że mężczyzną tym jest najprawdopodobniej 41-latek, który od października ubiegłego roku do marca 2014 r. oszukał co najmniej trzy kobiety. Jedną z kobiet, które padły ofiarą mężczyzny była mieszkanka Płocka, natomiast dwie pozostałe zamieszkiwały w Grodzisku Mazowieckim. Jak wynikało z ustaleń, oszukał on pokrzywdzone kobiety na łączną kwotę około 116 tys. zł. W jednym przypadku wziął pieniądze na rzekomy zakup, po okazyjnej cenie, samochodu z zagranicy, w drugim przypadku wziął pieniądze na spłatę zobowiązań, które wcześniej kobieta zawarła z operatorami telefonicznymi. Pożyczał pieniądze na różnego rodzaju cele.

Jak ustalili płoccy policjanci, mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. W wyniku prowadzonych intensywnych działań, płoccy policjanci ustalili, że 41-latek przebywa nad morzem w okolicach Unieścia. Policjanci z KMP w Płocku zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do Płocka.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze nadal prowadzą ustalenia i sprawdzają między innymi, czy zatrzymany dopuścił się oszustw na szkodę innych kobiet. W kodeksie karnym za oszustwo przewidziana jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony