Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrody od Komendanta Głównego Policji dla funkcjonariuszy OPP w Szczecinie

Data publikacji 01.07.2014

W poniedziałek Komendant Wojewódzki Zachodniopomorskiej Policji insp. Jarosław Sawicki wyróżnił 38 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie za zdobycie V miejsca w Klasyfikacji Generalnej, podczas piątej edycji ćwiczeń porównawczych organizowanych w czasie obchodów Dni Oddziałów Prewencji Policji Federalnej Niemiec w Duderstadt.

Podczas uroczystszej gali z rąk insp. Jarosława Sawickiego nagrody odebrało 38 funkcjonariuszy OPP Szczecin, w tym 5 dowódców tej formacji, którym zachodniopomorski szef przekazał wyróżnienia w imieniu Komendanta Głównego Policji.

Ponad 1,6 tys. niemieckich i zagranicznych policjantów oraz personelu ratunkowego brało udział w ćwiczeniach porównawczych, które odbyły się na początku czerwca w czasie V Obchodów Dni Oddziałów Prewencji Policji Federalnej Niemiec w Dolnej Saksonii, wśród nich byli także nagrodzeni dziś szczecińscy funkcjonariusze.

W ćwiczeniach wzięło łącznie udział 21 zespołów. Wśród nich były zespoły reprezentujące wszystkie regiony Niemiec oraz poszczególnych niemieckich organizacji policyjnych, a także trzy zespoły zagraniczne z Holandii, Czech i Polski.

Polskę reprezentowali policjanci i policjantki z II Kompani Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Każdy zespół składał się z 38 policjantów, którzy mieli do wykonania 10 zadań.

Zadania sprawdzały takie umiejętności policjantów jak: taktyka interwencji, obciążenie fizyczne, zabezpieczenie imprezy, pierwsza pomoc, interwencja zagrażająca życiu, działania w pomieszczeniach zamkniętych, impreza sportowa, przeszukanie, strzelanie, działania policyjne na kolei.

Szczecińscy mundurowi, którzy reprezentowali polską policję zajęli w klasyfikacji generalnej V miejsce.

Na koniec inspektor Jarosław Sawicki życzył wszystkim nagrodzonym dalszych sukcesów zawodowych i w życiu prywatnym.

(KWP w Szczecinie / gm)

Powrót na górę strony