Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 2 tys. nielegalnych papierosów oraz 120 kg suszu tytoniowego

Data publikacji 01.07.2014

W ręce mokotowskich policjantów trafił mężczyzna podejrzany o nielegalne posiadanie dużej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. 44-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez stołecznych funkcjonariuszy. Okazało się, że Zbigniew S. jest także poszukiwany. Mundurowi zabezpieczyli 2 tys. papierosów oraz 120 kilogramów suszu tytoniowego. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym, za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznej drogówki, którzy pełnili służbę na terenie Mokotowa, około 18.25 w rejonie ulicy Puławskiej zatrzymali do kontroli opla astrę. Za kierownicą samochodu siedział Zbigniew S. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mundurowi dokładnie sprawdzili samochód i znaleźli w nim sześć worków suszu tytoniowego oraz 10 kartonów papierosów. Towar nie miał polskich znaków akcyzowych.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przewożenie nielegalnego towaru, który trafił w ręce mokotowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Okazało się, że w workach znajdowało się 120 kilogramów suszu tytoniowego. Wartość rynkowa tego suszu oraz papierosów to ponad 55 tys. złotych.

44-latek został przesłuchany przez policjantów i usłyszał zarzut za przestępstwo z kodeksu karno-skarbowego. Za przewożenie towaru bez polskich znaków skarbowych akcyzy, który stanowi przedmiot czynu zabronionego, grozi kara do 3 lat więzienia. Wczoraj Zbigniew S. trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności za oszustwo, jakie ma na swoim koncie.

(KSP / gm)

Powrót na górę strony