Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli blisko 4,5 tys. porcji narkotyków oraz kilkadziesiąt dopalaczy

Data publikacji 01.07.2014

Na 3 miesiące do aresztu trafił młody mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich funkcjonariuszy, który jest podejrzany o wprowadzenie do obrotu środków odurzających znacznej ilości. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu, policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 4,5 tysiąca porcji amfetaminy i marihuany, a także kilkadziesiąt dopalaczy. Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu na terenie miasta wynajmowanym przez podejrzanego policjanci odnaleźli ukryte środki odurzające - funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 4,5 tysiąca porcji amfetaminy i marihuany. Ponadto w lokalu znajdowały się także substancje chemiczne - 45 sztuk srebrnych opakowań z dopalaczami. Podczas dokładnego sprawdzania pomieszczeń policjanci znaleźli także dwie wagi i woreczki strunowe służące do porcjowania narkotyków oraz kilka tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wrocławia, prowadzący postępowanie w tej sprawie, w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, oraz to skąd mężczyzna miał środki odurzające i gdzie miały one trafić.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za wprowadzenie do obrótu znacznej ilości narkotyków, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / gm)

Powrót na górę strony