Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli 1000 porcji dealerskich marihuany

Data publikacji 01.07.2014

Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał 21-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów Zarządu w Lublinie CBŚ KGP. Miał przy sobie blisko pół kilograma marihuany. Jak wynika z szacunków, z takiej ilości narkotyków można by było sporządzić 1000 porcji dealerskich. Wartość zabezpieczonej marihuany szacowna jest na kwotę prawie 20 tys. zł. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

Do zatrzymania doszło w minioną sobotę na stacji kolejowej w miejscowości Gołąb w powiecie puławskim. Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Lublinie CBŚ KGP zatrzymali podróżujących pociągiem dwóch mieszkańców Puław w wieku 21 i 23 lat. Z ustaleń operacyjnych funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni wracali ze stolicy, gdzie prawdopodobnie mogli zaopatrzyć się w nielegalny towar.

Podczas przeszukania, w plecaku 21-letniego Macieja G. policjanci odnaleźli reklamówkę z zawartością dwóch pakunków. W obydwu znajdował się susz ziela konopi indyjskich. Po zważeniu okazało się, że mężczyzna miał przy sobie blisko pół kilograma marihuany. Jak wynika z ustaleń, z takiej ilości narkotyków sporządzić można by było 1000 porcji dealerskich. Wartość zabezpieczonej marihuany szacowna jest na prawie 20 tys. zł.

Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do komendy powiatowej do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Puławach. Zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków usłyszał 21-letni Maciej G. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidują za ten czyn karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Śledczy w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Niewykluczone, że wkrótce dojdzie do kolejnych zatrzymań.

(KWP w Lublinie / mw)

 

Powrót na górę strony