Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli zarzuty upozorowania kolizji

Data publikacji 01.07.2014

Do sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko trzem mieszkańcom Bytowa. Praca policjantów doprowadziła do ustalenia, że mężczyźni upozorowali kolizję drogowe w celu wyłudzenia ponad 26 tys. złotych odszkodowania. Sfingowane zderzenie dwóch samochodów zostało zgłoszone w październiku ubiegłego roku. Za upozorowanie kolizji i oszustwo w celu wyłudzenia odszkodowania grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

W połowie października 2013 r. policjanci zostali poinformowani o kolizji na jednej z ulic Bytowa. Według przekazanego zgłoszenia zderzyły się dwa samochody, citroen i bmw. Na miejsce skierowany został patrol. Pracujący na miejscu policjanci nabrali podejrzeń, że kolizja została sfingowana. Doświadczenie policjantów wskazywało, że relacja uczestników co do przebiegu zdarzenia jest mało prawdopodobna. Mundurowi, którzy sporządzali dokumentację ze zdarzenia, swoje spostrzeżenia przekazali kryminalnym.

Zabezpieczone ślady, przesłuchania światków oraz intensywna praca operacyjna śledczych dały podstawy do stwierdzenia, że zdarzenie zostało upozorowane, aby uzyskać odszkodowanie. W tej sprawie zostało przesłuchanych trzech mieszkańców Bytowa. Mężczyznom przedstawiono zarzut upozorowania kolizji drogowej w celu wyłudzenia odszkodowania ponad 26 tys. złotych. Sporządzony w tej sprawie akt oskarżenia został przekazany do sądu.

Za upozorowanie kolizji i oszustwo w celu wyłudzenia odszkodowania grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony