Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca podpalenia zatrzymany

Data publikacji 01.07.2014

Sulechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dowiedziawszy się, że jego partnerka życiowa zaczęła spotykać się z jego byłym pracodawcą, postanowił się zemścić. Będąc w posiadaniu klucza do lokalu mieszkalnego pracodawcy, wszedł do środka i podpalił jedno z pomieszczeń powodując straty na kwotę 50 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Wówczas to dyżurny sulechowskiego komisariatu został powiadomiony przez mieszkańca gminy o możliwości podpalenia jego mieszkania przez byłego pracownika, któremu ten udostępnił lokal mieszkalny na czas pracy w jego firmie.

Skierowani na miejsce policjanci dzielnicowi, zbliżając się do posesji zauważyli wydobywający się z budynku dym. Przed posesją zastali młodego mężczyznę, który od razu przyznał się, że to on jest sprawcą tego podpalenia. 29-latek został zatrzymany. Przeprowadzone u niego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad promil.

W trakcie dalszej rozmowy mundurowi ustalili, że podejrzany zrobił to z zazdrości o swoją partnerkę, która, jak się dowiedział, zaczęła spotykać się z jego byłym pracodawcą i jednocześnie właścicielem podpalonego lokalu. Zniszczenie jego mienia miało być zemstą za to co zrobił. Z dalszej relacji podejrzanego wynikało, że oblał on jedno pomieszczenie płynem łatwopalnym i je podpalił. Nie oddalił się z miejsca zdarzenia lecz pozostał na miejscu by obserwować jak się pali, a następnie zadzwonić do właściciela informując o swoich działaniach. Strona pokrzywdzona oceniła poniesione straty na kwotę 50 tys. złotych. W wyniku podpalenia zniszczeniu uległo całe wyposażenie będące w środku.

29-latek odpowie za zniszczenie mienia oraz za groźby karalne, które kierował w stronę pokrzywdzonego podczas rozmowy telefonicznej z nim. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / gm)

Powrót na górę strony