Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni antyterroryści ćwiczyli z użyciem śmigłowca

Data publikacji 01.07.2014

Napad na placówkę pocztową w Jedlińsku, ciężko ranny pracownik, groźba użycia materiałów wybuchowych, a później pościg za sprawcami, zasadzka na bandytów, desant policjantów ze śmigłowca - brzmi jak scenariusz z filmu sensacyjnego, ale na szczęście to tylko ćwiczenia policyjnych antyterrorystów, które odbyły się dzisiaj w Radomiu.

Jak zwykle w tego typu przedsięwzięciach główną rolę odegrali policyjni antyterroryści z SAT KWP w Radomiu oraz KWP w Kielcach. Celem treningu było doskonalenie policyjnych procedur i organizacji działań w terenie. Doskonalenie obejmowało m.in. zatrzymywanie uzbrojonych przestępców oraz desant ze śmigłowca. Był to kolejny sprawdzian mający na celu przygotowanie sił antyterrorystycznych do realnych działań.

Organizatorem dzisiejszych ćwiczenia był Sztab Policji KWP w Radomiu, a bezpieczna realizacja możliwa była dzięki wsparciu KMP w Radomiu oraz SPPP Radom. Ćwiczenia odbyły się w ramach uroczystego otwarcia nowej siedziby Fabryki Broni „Łucznik”.

Wśród obserwatorów byli m.in. Marszałek Sejmu - Ewa Kopacz, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji - insp. Marek Świszcz, Prezydent Radomia - Andrzej Kosztowniak oraz wielu przedstawicieli władz samorządowych.

(KWP w Radomiu / gm)

Powrót na górę strony