Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fikcyjne badania techniczne pojazdów pod lupą śledczych

Data publikacji 01.07.2014

Policjanci z komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 5 osób, którym przedstawiono zarzuty dotyczące podrabiania dokumentów i fałszerstw. Osoby te fałszowały wpisy o przeprowadzonych badaniach technicznych pojazdów w dowodach rejestracyjnych. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z komisariatu Policji II w Krakowie w połowie czerwca br. otrzymali informację, że pewna osoba próbuje przedłożyć w Urzędzie Miasta Krakowa dowód rejestracyjny ze sfałszowanym badaniem technicznym pojazdu. Policjanci udali się do urzędu i zatrzymali właściciela pojazdu. Następnie podjęte przez nich czynności pozwoliły na ustalenie osoby, która, za 100 złotych „załatwiła” podbicie badania w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci ustalili także, że takie „załatwianie” odbywało się już wcześniej i dotyczyło również innych pojazdów. Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania pięciu osób oraz postawienia im łącznie dziewięciu zarzutów dotyczących podrabiania dokumentów i fałszerstw.

W toku prowadzonego postępowania zabezpieczono mienie o wartości 2.250 złotych.

Sprawa jest rozwojowa, przewidywane dalsze działania Policji mogą doprowadzić do zatrzymania następnych osób i przedstawienia kolejnych zarzutów. 

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony