Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ uderzyło w grupę handlarzy narkotyków

Data publikacji 02.07.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali 14 osób i zabezpieczyli 7 kg narkotyków. Czterech podejrzanych sąd tymczasowo aresztował.

Od ponad roku policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu, rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie, młodzi mężczyźni, na terenie głównie Jarosławia, ale i całego województwa podkarpackiego, handlowali narkotykami na dużą skalę. Policjanci CBŚ ustalili, że grupa wytwarza marihuanę, którą miesza z marihuaną przemycaną z Holandii i tak przygotowany narkotyk rozprowadza wśród swoich odbiorców. Policjanci wskazali na istotne powiązania między członkami grupy i udokumentowali jej zorganizowany charakter.

Policjanci CBŚ przy wsparciu Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Izby Celnej oraz policjantów z komend w Jarosławiu, Łańcucie i Przemyślu, przeszukali równocześnie 22 domy, mieszkania i samochody. Zatrzymali 14 osób, zabezpieczyli około 7 kg narkotyków, zlikwidowali dwie plantacje marihuany oraz zabezpieczyli mienie na łączną kwotę 65 tys. złotych, w tym 52 tys. złotych w gotówce.

Podejrzanym Prokuratura Okręgowa w Przemyślu przedstawiła zarzuty z zakresu działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzaniu ich do obrotu. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 18 do 40 lat, głównie mieszkańcy Jarosławia i okolic.

Sąd Rejonowy w Przemyślu wobec czterech podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze.

(KWP w Rzeszowie / gm)

Powrót na górę strony