Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konopie w pomidorach

Data publikacji 02.07.2014

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mężczyźnie, u którego na terenie posesji policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich oraz odurzający susz. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie pół kilograma narkotyku.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową piotrkowskiej komendy od kilku dni pracowali nad jedną ze spraw. Wczoraj zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym zatrzymać 21-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego. Podczas przeszukania jego posesji, w tunelu foliowym stojącym w ogrodzie, policjanci znaleźli krzaki konopi indyjskich. Rośliny, utrzymane w odpowiedniej temperaturze i naświetleniu, ukryte były między pomidorami.

To nie było jedyne miejsce, gdzie amator środków odurzających prowadził swój przestępczy proceder. W pomieszczeniu gospodarczym 21-latek przygotował do suszenia świeżo ścięte konopie. Stróże prawa znaleźli także gotowy susz pochodzący z tych roślin oraz wagę elektroniczną, które nastolatek ukrył w swoim samochodzie. Badania w testerach narkotykowych potwierdziły fakt posiadania przez 21-latka marihuany.

Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 500 gramów środka odurzającego.

Dzisiaj zatrzymany usłyszy zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich uprawy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami zagrożony jest karą do 10 lat więzienia, w przypadku sprzedaży małoletnim nawet do 15 lat.

(KWP w Łodzi / gm)

Powrót na górę strony